INTERJERŲ VIZIJA
Nature SPA Magic
Naujienos, akcijosGROSANA čiužiniaiERGOkozee čiužiniaiMETZELER čiužiniai TOP čiužiniaiBaldų GalerijaKontaktai

Naujienos
Patarimai


Patarimai

Iš kokių medžiagų gaminami čiužiniai?
Čiužiniai gaminami iš VB parolono, artvirų porų elastingo putų poliuretano (HR), viskoelastinio putų poliuretano (medžiaga su „atmintimi“), latekso, kokoso plaušo, arklio ašutų. Taip pat čiužinių gamyboje naudojamos įvairios spyruoklės.
Kuo skiriasi VB putų parolonas nuo HR putų poliuretano?
HR putų poliuretanas ypatingas tuo, kad susideda iš nevienodo dydžio porų, kuriomis cirkuliuoja oras.
Kokių rūšių spyruoklės naudojamos čiužiniuose?
Mums įprastuose čiužiniuose naudojamos paprastos metalinės spyruoklės (bonell, pocket, mini pocket). Naujos kartos čiužiniuose - plastmasinės bei patentuotos HR putų poliuretano spyruoklės, kurios geriau paskirsto kūno svorį.
Kas yra viskoelastinis putų poliuteranas, lateksas ir HR putų poliuretanas ir kuo jie ypatingi?
HR putų poliuretanas gaminamas naudojant naujausias technologijas, yra itin atsparus deformacijai ir temperatūros pokyčiams. Pasižymi geru elastingumu, o tai mažina spaudimą ir sumažėja skausmai užspaudžiamose jautriose vietose. Išsiskiria dėka įpatingos struktūros lankstumu, drėgmės ir oro pralaidumu, ilgamžiškumu, kurį užtikrina geras tankis. Sukurta nepalanki terpė kauptis dulkių erkutėms.
Viskoelastinio putų poliuretano čiužiniaigaminami iš unikalios, NASA mokslininkų sukurtos medžiagos, turinčios „atmintį“. Ypač tinka jautriems ir sąnarių skausmus kenčiantiems žmonėms. Viskozės elastinė medžiaga yra jautri spaudimui ir šilumai, todėl geriau prisitaiko prie kūno anatomijos, padeda sumažinti kūno dalių tirpimą. Tai šilta medžiaga, nelabai tinkanti prakaitavimo problemų turintiems žmonėms. Rekomenduojama išprofiliuoto paviršiaus čiužiniai tai visco plus, athena plius, memo de luxe, Contura air visco.
Lateksas. Natūralaus latekso branduolys gaminamas iš kaučiuko medžio sulos, o sintetinis lateksas - iš naftos produktų. Skiriasi iš esmės tik jų cheminė sudėtis. Elastingi, ilgaamžiški čiužiniai, tačiau bijo drėgmės, gali pradėti pelyti, mažai pralaidūs orui.
Kokių rūšių būna čiužiniai?
Šiuo metu rinkoje galima rasti tokių čiužinių: spyruoklinių, lateksinių, iš putų poliuretano, iš viskoelastinio putų poliuretano. Taip pat yra įvairių variacijų iš šių medžiagų: spyruokliniai čiužiniai su visų minėtų čiužinių perdangomis taip pat su kokoso plaušo, arklio ašutų perdangomis, putų poliuretano ir viskoelasto čiužiniai, poliuretano čiužiniai su kokoso plaušo ar arklio ašutų intarpais.
 Kokią įtaką turi čiužinio dugnas?
Čiužinio dugnas gali būti plokštė ir grotelės, jis turi įtakos čiužinio oro cirkuliacijai. Lovoje, kur čiužinio dugnas iš plokštės, leistina eklploatuoti tik spyruoklinius čiužinius.
Ką reikėtų žinoti apie groteles?
Pagrindinė grotelių paskirtis - užtikrinti čiužinio oro cirkuliacija, kad greičiau pasišalintu drėgmė, nepelytu čiužinys. Siekiant prailginti įsigyto čiužinio tarnavimo laiką, rekomenduojamos spyrokliuojančios grotelės, kurių tarpai ne didesni nei 5 cm., o idealiausia - grotelės su 4 cm tarpais ir ne mažiau kaip su 26 lentjostėm.
Kodėl  svarbu anatominės zonos čiužiniuose?
7 anatominės zonos tolygiai paskirsto kūno svorį ir užtikrina taisyklingą stuburo padėtį miego metu.
Kokio minkštumo čiužinį geriausia rinktis?
Gaminami skirtingo kietumo čiužiniai: H1, H2, H3, H4, H5 atsižvelgiant į miegančių žmonių svorį ir gamintojų rekomendacijas. Vaikams, liekniems, vidutinio, stambaus, labai stambaus sudėjimo žmonėms.
 
Kodėl kietas čiužinys nėra geriausias pasirinkimas?
Išsirinkus per kietą čiužinį miegosite persikreipę, stuburas bus netaisyklingoje padėtyje. Dėl spaudimo gali pradėti tirpti galūnės, atsirasti kraujotakos sutrikimai kitos problemos. Ir aišku, ant kieto čiužinio žmogus dažniau vartosi, todėl stipriai nukenčia miego kokybė. Tas pats paminėtina ir apie sofas, sofas-lovas, jos nėra skirtos pilnaverčiam kasdieniniam miegojimui.
Kuo naudingi ekologiški čiužiniai?
Visų pirma, ekologiški čiužiniai gaminami tausojant aplinką, kurioje mes gyvename, ir mūsų sveikatą. Juose nesikaupia didžiausi alergenai – tai dulkių erkutės. Taip pat, ekologiški čiužiniai neskleidžia į aplinką žmogaus sveikatai pavojingų formaldehidų.
Kokią įtaką dėvėjimuisi turi čiužinio aukštis?
Spyruoklinių čiužinių dėvėjimuisi čiužinio aukštis neturi didelės įtakos, ilgaamžiškumą labiau lemia čiužinio perdangos aukštis. Kuo aukštesnė perdanga, tuo geriau. Putų poliuretano, latekso bei viskoelasto čiužiniuose čiužinio aukštis lemia jo ilgaamžiškumą. Nuo viskoelasto aukščio čiužinyje taip pat  priklauso čiužinio komfortas.
Kokį čiužinį rinktis alergiškiems žmonėms?
Alergiškiems žmonėms rekomenduojama rinktis čiužinius, kuriuose nesikaupia dulkių erkutės, grybeliai. Patartina vengti spyruoklinių čiužinių, taip pat čiužinių su natūraliomis medžiagomis, kuriuose labiausiai mėgsta veistis mikroorganizmai.
Kuo skiriasi anatominių zonų efektyvumas skirtinguose čiužiniuose?
Spyruokliniuose čiužiniuose anatominės zonos jaučiamos minimaliai, paprastai pečių zonoje būna minkštesnės spyruoklės. Daug efektyviau anatominės zonos bus jaučiamos smarkiau profiliuotuose poliuretano čiužiniuose. Mažiau– lateksiniuose, nes juose anatominės zonos sukuriamos skylučių pagalba.
Kas yra antčiužinis ir kam jis naudojamas?
Antčiužinis – tai mažo aukščio čiužinys iš įvairių medžiagų. Naudojamas paslėpti miegamosios dalies nelygumams arba paminkštinti miegamąją vietą.
Kokią įtaką turi užvalkalas čiužiniui su anatominėmis zonomis?
Zonuotam čiužiniui svarbu, kad užvalkalas būtų elastingas. Kad nedingtų ergonominės čiužinio savybės.
Kaip sumažinti diskomfortą stipriai prakaituojantiems žmonėms miego metu?
Žmonėms turintiems prakaitavimo problemų yra kelios išeitys: pirma, galima rinktis spyruoklinį čiužinį arba (jei čiužinys pilnaviduris) rekomenduojama pasitiesti natūralaus pluošto paviršių, kad būtų sukuriamas oro tarpas ir taip mažiau prakaituojama.  
Kodėl vis mažiau rekomenduojami spyruokliniai čiužiniai?
Dėl anatominių zonų nebuvimo, minimaliai išreikštų anatominių zonų, ypač, dėl alergijas sukeliančių mikroorganizmų kaupimosi jų viduje.
Kaip sumažinti nugaros, sprando skausmus?
Reikėtų individualiai pasirinkti tinkamą čiužinį pagal svorį bei kūno padėtį miego metu. Jei jau yra atsiradusių rimtų problemų geriausia rinktis tinkamo minkštumo čiužinį su 7 anatominėmis zonomis.
Koks čiužinys padėtų išvengti tirpimų miegant?
Nuo tirpimų miego metu puikiai pagelbėja viskoelasinis putų poliuretanas ar itin elastingas naujos kartos profiliuotas HR putų poliuretanas arba kokybiškas, būtinai tinkamo minkštumo, (parinktas pagal žmogaus svorį) zonuotas čiužinys.
Pranešame, kad patobulėjo HR putų poliuretano gamybos technologijos.
HR atvirų porų putų poliuretanas - naujausia medžiaga Lietuvos čiužinių rinkoje. Dėl didesnio tankio ir porėtumo HR putų poliuretanas pralenkia savo pirmtaką. Ši medžiaga yra itin atspari deformacijai ir temperatūros pokyčiams. Pasižymi lankstumu, drėgmės ir oro pralaidumu. Sukurta nepalanki terpė kauptis dulkių erkutėms. Plačiau
interjeruvizija.lt/poliuretano_ciuziniai.php

 
Elastinga, naujos kartos viskozės elastinė medžiaga, tobulai prisitaiko prie žmogaus kūno formų ir leidžia patogiai atsipalaiduoti. Dėl vienodo kūno svorio pasiskirstymo išsprendžiama problema susijusi su kraujotaka. Ši medžiaga yra jautri spaudimui ir šilumai, todėl geriau prisitaiko prie kūno anatomijos.

Kita nauja moderni technologija „Physio“ lateksas.
Optimaliai prisitaiko prie žmogaus kūno formos, nes yra elastingas ir tamprus.
 
Naudojamos aukščiausios kokybės medžiagos, turinčios kokybės sertifikatus, kartu saugant aplinką ir pateikiant klientams aukščiausios kokybės produktus. Novatoriški sprendimai ir pažangiausia technologija leidžia sukurti inovatyvius produktus.
Kodėl svarbu 7 anatominės zonos čiužiniuose?

Žinome, jog žmogaus stuburas yra S raidės formos, todėl reikalinga specialiai paminkštintos zonos sunkiausiuose kūno vietose, kad įkristų ir netirptų. Tai užtikrina fiziologiškai taisyklingą kūno padėtį poilsio metu. Šio modelio čiužiniai tinka esant nugaros problemoms. Visi rimti ortopediniai čiužiniai yra 7 arba 5 anatominių zonų, kad tolygiai paskirtytų svorį ir užtikrintų fiziologiškai taisyklingą kūno padėtį ilsintis.
Žinome, jog mūsų miego kokybė priklauso ne tik nuo to, kuo esame užsikloję, bet ir nuo to, ant kokio pagrindo miegame ir ką turime pasidėję po galva.
  Iškilus techniniams klausimams apie kitas rečiau naudojamas medžiagas čiužinių gamybai, kaip MONOCELL, ECOCELL, CELLFLEX, HOLLOW FILL, CLIMALATEX, MEDIPUR, NAWARO, EUCATHERM,VISCOTERM,TERMOPUR, BIOGREEN,HYDROLATEX, SOYACELL, KOKOSO PLAUŠAS, SOL-Gel, DUOCELL, TRIOCELL, EUCATHERM C ,TDI, MDI,3D, RE, COSIFLEX.
Daugiau žinomos HR, Aerial HighTech, Micropocket,  Multipocket, Mind Foam, Silver-Cell, Sizalio, Memory, Cellflex, Technogel,Natupalm, Talalay, Super-Soft, viskoelastinio ir daugybę kitų čiužinių gamybai naudojamų medžiagų, kai kurios jų yra prekių ženklai žinomi visam pasauli. O kai kurios ką tik pradėtos naudoti. Klauskite el. paštu išsamiai atsakysime.
El.paštas interjeruvizija@gmail.com

Naujienos, akcijosGROSANA čiužiniaiERGOkozee čiužiniaiMETZELER čiužiniai TOP čiužiniaiBaldų GalerijaKontaktai